ProgeTiiger

 • Kutsume programmeerimisnädalal õpitubasid korraldama!

  Kutsume programmeerimisnädalal õpitubasid korraldama!

  24. August 2017
  HITSA kutsub õpetajaid, ringijuhendajaid ja teisi huvilisi programmeerimisnädalal Code Week (7.–22. oktoober 2017) lastele ja noortele vanuses 5–20 eluaastat õpitubasid korraldama.
 • Alusta kooliaastat robootikaga!

  Alusta kooliaastat robootikaga!

  21. August 2017
  Labürindi läbimine on tihtipeale keeruline ülesanne isegi inimestele, mis siis veel robotitest rääkida. Robotexil osalevad robotid aga väljakutseid ei karda, mistõttu leiab just selle võistluse ka tänavuse Robotexi kavast.
 • Küberolümpial selgitati välja parim arvutisüsteemide kaitsja Eestis

  Küberolümpial selgitati välja parim arvutisüsteemide kaitsja Eestis

  17. Juuli 2017
  Eesti suurima kübertehnoloogia võistluse “Küberolümpia 2017” võitis Heino Sass, kellele tõi võidu järjepidevus, tehniline taiplikkus ja vajalik kirjalik eneseväljandusoskus. Teise koha saavutas Gregor Eesmaa ja kolmanda Kert Ojasoo.
 • Juuni on joonejärgimise kuu

  Juuni on joonejärgimise kuu

  26. Juuni 2017
  Robotexi 2017. aasta joonejärgimise võistluse reeglid on avalikustatud. Kolmes kategoorias toimuvas joonejärgimise võistluses on roboti ülesandeks joont järgida.
 • Loomisel on esimesed informaatika digiõpikud

  Loomisel on esimesed informaatika digiõpikud

  21. Juuni 2017
  Ligikaudu 70% Eesti üldhariduskoolidest pakub põhikoolis ning gümnaasiumis valikainena informaatikat, kus 2011. aastal kinnitatud ainekava raames keskendutakse kahele teemale – II kooliastmes läbitakse “Arvuti töövahendina” ning III kooliastmes “Infoühiskonna tehnoloogiad”.
 • Code Week 2017 – taotleda saab stipendiumi!

  Code Week 2017 – taotleda saab stipendiumi!

  12. Juuni 2017
  7.–22. oktoobrini tähistame viiendat üleeuroopalist programmeerimisnädalat Code Week. Code Week’i eesmärk on tutvustada programmeerimist lihtsalt, lõbusalt ja kaasahaaravalt – nii, et see jõuaks võimalikult paljude huvilisteni.
 • „Mängumaraton“ – harjutusi programmeerimisnädalaks

  „Mängumaraton“ – harjutusi programmeerimisnädalaks

  30. Mai 2017
  7.-22. oktoobrini 2017 toimub viies üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist lihtsalt, lõbusalt ja kaasahaaravalt – nii, et see jõuaks võimalikult paljude huvilisteni.
 • Üks päev mängude maratonil

  Üks päev mängude maratonil

  24. Mai 2017
  HITSA ProgeTiigri „Mängumaratoni“ finaal võttis silme eest kirjuks, nii palju lapsi ja arvutimänge korraga ühes ruumis koos naljalt ei kohta. Enim auhinnalisi kohti noppis võistluselt Peetri Lasteaed-Põhikool Harjumaalt, Tartu Kivilinna Kool ning Türi Põhikool.
 • Mis saab sinu sumoroboti nimeks?

  Mis saab sinu sumoroboti nimeks?

  22. Mai 2017
  Robotexil on kokku üle 20 erineva võistluskategooria. Üks populaarsemaid võistluseid on vaieldamatult sumo. Sellel aastal on Robotexil kavas kuus sumovõistlust.
 • Kõigil õpilastel on õigus omandada vajalikud digioskused

  Kõigil õpilastel on õigus omandada vajalikud digioskused

  19. Mai 2017
  16. mail Tallinnas IT Kolledžis toimunud IKT-hariduse uuringu tutvustus lõppes paneeldiskussiooniga, kus osalejad pakkusid välja, kuidas riiklikus õppekavas sätestatud digipädevusi mõõta ning kas digioskuste õpet peaks ühtlustama.