ProgeTiiger

 • Tallinna Keskraamatukogu kutsub robootikaringi

  Tallinna Keskraamatukogu kutsub robootikaringi

  20. Veebruar 2017
  Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) alustab kolmapäeval, 22. veebruaril kell 15 tegevust robootikaring „Nuti(ki)kas“, kus lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid.
 • ProgeTiigri võistlus „Mängumaraton“ õpetab noori programmeerima

  ProgeTiigri võistlus „Mängumaraton“ õpetab noori programmeerima

  09. Veebruar 2017
  HITSA kuulutab välja ProgeTiigri võistluse „Mängumaraton“ noorte IKT oskuste arendamiseks. Võistlusele on oodatud õpilaste loodud arvutimängud, mobiilirakendused ning laua- ja kaardimängud, mis õpetavad programmeerimist ning turvalist internetikäitumist. Tööde esitamine 23.04.2017!
 • Avatud on ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoor haridusasutustele

  Avatud on ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoor haridusasutustele

  31. Jaanuar 2017
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus avab taotlusvooru, kus on võimalik kõigil alus- ja üldharidusasutustel taotleda toetust mikrokontroller-arendusplaatide, robootikakomplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide ning 3D printer KIT-ide (edaspidi seadmed) soetamiseks.
 • Tartus AHHAA Teaduskeskuses toimub FIRST LEGO League Eesti esimene eelvoor

  Tartus AHHAA Teaduskeskuses toimub FIRST LEGO League Eesti esimene eelvoor

  13. Jaanuar 2017
  14. jaanuaril algavad selle hooaja FIRST LEGO League Eesti eelvoorud. Sel hooajal võtab robotivõistlustest osa rekordarv meeskondi: 111 meeskonda ligi 800 noorrobootikuga.
 •  

  Koolides toimub digioskuste küsitlus

  22. Detsember 2016
  Detsembrikuu jooksul on õpetajatel ja õpilastel üle Eesti võimalus osaleda IKT-hariduse uuringus, mis keskendub digioskuste omandamisele õppetöös.
 • Eestis jõudis müügile populaarse Ozoboti roboti uue põlvkonna intelligentne mudel Evo

  Eestis jõudis müügile populaarse Ozoboti roboti uue põlvkonna intelligentne mudel Evo

  22. Detsember 2016
  Mänguasjade ja haridusrobootika müüja ning maaletooja Rekato alustas Eestis uue põlvkonna intelligentse roboti Ozobot Evo müüki, mis aitab kõigil õppida robotijuhtimist ja suhelda intelligentse masinaga. Uus Ozobot on muutunud sotsiaalseks, võimaldades roboteid koos sõpradega juhtida.
 • FIRST LEGO League Eesti võistlus lööb osalejate rekordi

  FIRST LEGO League Eesti võistlus lööb osalejate rekordi

  19. Detsember 2016
  Selle hooaja FIRST LEGO League Eesti võistlustele on vanusegrupis 9 kuni 16 eluaastat registreerinud üle 800 võistleja, mis on kõigi aegade rekord. Hooaja teema on „Inimeste ja loomade liit“, mis käsitleb inimeste ja loomade vahelist koostööd, et muuta mõlema elukeskkonda paremaks ja turvalisemaks.
 • Tänavuste pühade kõige ägedam jõulupuu on Mektorys

  Tänavuste pühade kõige ägedam jõulupuu on Mektorys

  16. Detsember 2016
  Tallinnas TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory võib näha isevärki jõulupuud, mis on kaunistatud kooliõpilaste 3D-tehnoloogias loodud ehetega.
 •  

  Mis saab siis, kui liita kokku õpetaja ja õpilane?

  04. Detsember 2016
  Muna õpetab kana, tibust rääkimata ehk lugu sellest, kuidas Palivere Põhikoolis said 1. klassi pisikestest tibudest korraga suured ja tähtsad õpetlased.
 • Ozobotid sumisesid Robotexil lastega võidu

  Ozobotid sumisesid Robotexil lastega võidu

  04. Detsember 2016
  Robotexi esimesel päeval, 2. detsembril toimus esimest korda Robotexi ajaloos HITSA haridusrobotite võistlus. BeeBottide, Ozobottide ja Edisonide võistlemist toetas ProgeTiigri programm eesmärgiga suurendada laste ja noorte huvi, oskusi ning kaasatust tehnoloogia kasutamisel ja loomisel.
Haridus- ja Noorteamet