ProgeTiiger

 • Kõigil õpilastel on õigus omandada vajalikud digioskused

  Kõigil õpilastel on õigus omandada vajalikud digioskused

  19. Mai 2017
  16. mail Tallinnas IT Kolledžis toimunud IKT-hariduse uuringu tutvustus lõppes paneeldiskussiooniga, kus osalejad pakkusid välja, kuidas riiklikus õppekavas sätestatud digipädevusi mõõta ning kas digioskuste õpet peaks ühtlustama.
 • IKT-haridus: digioskuste õpetamine, hoiakud ja võimalused üldhariduskoolis ja lasteaias

  IKT-haridus: digioskuste õpetamine, hoiakud ja võimalused üldhariduskoolis ja lasteaias

  18. Mai 2017
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse tellitud ja Praxise läbi viidud uuringu „IKT-haridus: digioskuste õpetamine, hoiakud ja võimalused üldhariduskoolis ja lasteaias“ tulemuste põhjal võib öelda, et digikasutus õppetöös lapsekingades enam ei ole, aga õppida on palju nii õpilastel kui õpetajatel.
 • Uuring: Eesti koolid vajavad digihariduse süsteemsemat korraldust

  Uuring: Eesti koolid vajavad digihariduse süsteemsemat korraldust

  16. Mai 2017
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) tellitud ja Praxise läbi viidud uuringust selgub, et Eesti üldhariduskoolides on digioskuste õpetamise korraldus ebaühtlane, juhuslik ja ebasüsteemne. Õpilaste digitaalse kirjaoskuse arendamisele aitaksid kaasa riigi selgemad hariduspoliitilised sihid.
 • NutiLabori ideekonkurss "Nutikad ideed Eesti koolile! EV 100"

  NutiLabori ideekonkurss "Nutikad ideed Eesti koolile! EV 100"

  15. Mai 2017
  NutiLabor kutsub kõiki õpilasi 4.–8. klassidest võtma osa noorte häkatoni “Nutikad ideed Eesti koolile! EV100” ideekonkursist.
 • ProgeTiigri „Mängumaratonil“ selguvad Eesti parimad noored mänguloojad

  ProgeTiigri „Mängumaratonil“ selguvad Eesti parimad noored mänguloojad

  15. Mai 2017
  Tänavusele Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursile „Mängumaraton“ laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, enim töid laekus Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. Parimad mänguloojad selgitatakse välja 20. mail toimuvas finaalis.
 • Uuring IKT-haridusest lasteaedades ja üldhariduskoolides

  Uuring IKT-haridusest lasteaedades ja üldhariduskoolides

  03. Mai 2017
  HITSA kutsub õpetajaid, koolijuhte, haridustehnolooge ja kõiki teisi huvilisi 16. mail toimuvale digioskuste õpetamise uuringu esitlusele.
 • Euroopa suurim robotivõistlus Robotex tuleb taas

  Euroopa suurim robotivõistlus Robotex tuleb taas

  03. Mai 2017
  Sel aastal toimub Robotex 24.-26. novembrini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses Pirital. Eelregistreerumine võistlusele on alanud.
 • Selgunud on ProgeTiigri seadmete taotlusvooru tulemused

  Selgunud on ProgeTiigri seadmete taotlusvooru tulemused

  20. Aprill 2017
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvooru laekus 400 taotlust lasteaedadest ja üldhariduskoolidest üle Eesti. Toetust saab 58 kooli ning 110 lasteaeda kogusummas 250 000 eurot.
 • Bee-Boti ja Ozoboti videolugude võistlus

  Bee-Boti ja Ozoboti videolugude võistlus

  19. Aprill 2017
  Rekato AS koostöös Tallinna Haridusameti, HITSA, Tallinna Kullatera Lasteaia ja TTS Groupiga kutsuvad osalema Bee-Boti ja Ozoboti robotite videolugude võistlusel. Võistluse eesmärk on julgustada õpetajaid jagama Bee-Boti, Blue-Boti ja Ozoboti õpilugusid koos videoga.
 • Martna Põhikoolis oli Progeöö

  Martna Põhikoolis oli Progeöö

  21. Märts 2017
  Martna Põhikooli õpilastel oli 16. märtsil mitte põnev koolipäev, vaid põnev kooliöö – Progeöö. Kooli mindi kell viis õhtul ja kõik tunnid olid programmeerimistunnid.