ProgeTiiger

 • Lastele korraldatakse 120 tasuta tehnoloogia õpituba üle Eesti

  Lastele korraldatakse 120 tasuta tehnoloogia õpituba üle Eesti

  27. September 2017
  HITSA eestvedamisel korraldavad õpetajad ja haridusasutused 7.-22. oktoobrini 120 õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Õpitube viiakse läbi üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week raames.
 • Robotex korraldab 12. septembril Tallinki Veeralli võistluse proovipäeva

  Robotex korraldab 12. septembril Tallinki Veeralli võistluse proovipäeva

  11. September 2017
  Robotexi üks vaatemängulisemaid võistlusi veeralli toimub Robotexil sel aasta teist korda ning kannab tänavu nime Tallinki Veeralli.
 • Code Week paneb Eesti programmeerima

  Code Week paneb Eesti programmeerima

  07. September 2017
  7.-22. oktoobrini toimub viies üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis aitab tuua programmeerimise iga huviliseni lihtsal, lõbusal ja kaasahaaraval viisil.
 • Tallinnas, Viljandis ja Haapsalus koolitatakse uusi juhendajaid IT-huviringidele

  Tallinnas, Viljandis ja Haapsalus koolitatakse uusi juhendajaid IT-huviringidele

  31. August 2017
  Vaata Maailma SA ja MTÜ Robootika viivad läbi tasuta baaskoolitusi IT-huviringide juhendajatele. Koolitused toimuvad 20.–21.09 Tallinnas, 21.–22.09 Viljandis ning 18.–19.10 Haapsalus. Toimub ka lisakoolitus, mis korraldatakse selles Eesti piirkonnas, kuhu on kõige rohkem soovijaid.
 • Kutsume programmeerimisnädalal õpitubasid korraldama!

  Kutsume programmeerimisnädalal õpitubasid korraldama!

  24. August 2017
  HITSA kutsub õpetajaid, ringijuhendajaid ja teisi huvilisi programmeerimisnädalal Code Week (7.–22. oktoober 2017) lastele ja noortele vanuses 5–20 eluaastat õpitubasid korraldama.
 • Alusta kooliaastat robootikaga!

  Alusta kooliaastat robootikaga!

  21. August 2017
  Labürindi läbimine on tihtipeale keeruline ülesanne isegi inimestele, mis siis veel robotitest rääkida. Robotexil osalevad robotid aga väljakutseid ei karda, mistõttu leiab just selle võistluse ka tänavuse Robotexi kavast.
 • Küberolümpial selgitati välja parim arvutisüsteemide kaitsja Eestis

  Küberolümpial selgitati välja parim arvutisüsteemide kaitsja Eestis

  17. Juuli 2017
  Eesti suurima kübertehnoloogia võistluse “Küberolümpia 2017” võitis Heino Sass, kellele tõi võidu järjepidevus, tehniline taiplikkus ja vajalik kirjalik eneseväljandusoskus. Teise koha saavutas Gregor Eesmaa ja kolmanda Kert Ojasoo.
 • Juuni on joonejärgimise kuu

  Juuni on joonejärgimise kuu

  26. Juuni 2017
  Robotexi 2017. aasta joonejärgimise võistluse reeglid on avalikustatud. Kolmes kategoorias toimuvas joonejärgimise võistluses on roboti ülesandeks joont järgida.
 • Loomisel on esimesed informaatika digiõpikud

  Loomisel on esimesed informaatika digiõpikud

  21. Juuni 2017
  Ligikaudu 70% Eesti üldhariduskoolidest pakub põhikoolis ning gümnaasiumis valikainena informaatikat, kus 2011. aastal kinnitatud ainekava raames keskendutakse kahele teemale – II kooliastmes läbitakse “Arvuti töövahendina” ning III kooliastmes “Infoühiskonna tehnoloogiad”.
 • Code Week 2017 – taotleda saab stipendiumi!

  Code Week 2017 – taotleda saab stipendiumi!

  12. Juuni 2017
  7.–22. oktoobrini tähistame viiendat üleeuroopalist programmeerimisnädalat Code Week. Code Week’i eesmärk on tutvustada programmeerimist lihtsalt, lõbusalt ja kaasahaaravalt – nii, et see jõuaks võimalikult paljude huvilisteni.
Haridus- ja Noorteamet