ProgeTiiger

 • Haanja Kooli koodinädal

  Haanja Kooli koodinädal

  15. November 2016
  17. - 21. oktoobrini toimus Haanja Koolis koodinädal, mille raames said peamiselt algklasside õpilased tutvuda programmeerimismängude ja hariduslike robotitega.
 • Robotexile on registreerunud maailmarekordi jagu võistkondi

  Robotexile on registreerunud maailmarekordi jagu võistkondi

  15. November 2016
  Selle aasta Robotexile on registreerunud 1132 võistkonda. Seda on rohkem kui 2016. aasta aprillis Ameerika Ühendriikides Guinnessi rekordiks kinnitatud 1075 meeskonnaga VEX Worlds`i robotivõistlusel.
 • Kuld, hõbe ja pronks

  Kuld, hõbe ja pronks

  15. November 2016
  HITSA tunnustuse „Digitaalselt aktiivne kool“ pälvinud 79 õppeasutustes on digitegevused kindlasti erinevad, igas koolis temale omased. Oma kogemusi tutvustavad Tartu Hiie Kooli, Roosna-Alliku Põhikooli ja Salme Põhikooli õpetajad.
 • Kuidas ja miks õpetada programmeerimist?

  Kuidas ja miks õpetada programmeerimist?

  14. November 2016
  Audentese erakooli õppejuht Külli Natka kirjutab sellest, et enne kui õpilastele digitarkust õpetama minna, peab õpetaja kõigepealt ise õppima.
 • Kandideeri tehnoloogiahariduse koolitajaks

  Kandideeri tehnoloogiahariduse koolitajaks

  11. November 2016
  Seoses koolitusmahu kasvuga otsib HITSA koolitajaid, kes on valmis läbi viima eri tasemega tehnoloogiahariduse koolitusi õpetajatele. Kandideerida saab 1. detsembrini 2016.
 • HITSA veebiseminarid novembris

  HITSA veebiseminarid novembris

  03. November 2016
  Ülevaade novembrikuu veebiseminaridest. Teemad on matkamängudest õpetajate lemmiktöövahenditeni. Uuri lähemalt ja registreeru!
 • Nutitunni algatuse novembrikuu on pühendatud õpilastele ja nende aktiivsusele

  Nutitunni algatuse novembrikuu on pühendatud õpilastele ja nende aktiivsusele

  03. November 2016
  Kui oktoobrikuus olid algatuse "Nutitund igasse kooli!" keskmes aktiivsed Nutitunni õpetajad, kes rääkisid meile oma lugusid, siis novembris ootame gümnaasiumiõpilasi kaasa mõtlema, missugune on tuleviku kool.
 • ProgeTiigri õppevara kogumiku lühikoolitused

  ProgeTiigri õppevara kogumiku lühikoolitused

  02. November 2016
  Valminud on ProgeTiigri digitaalse õppevara kogumik, mille tutvustamiseks viib HITSA 1. novembrist – 15. detsembrini läbi lühikoolitusi üle Eesti. Koolitused on tasuta ning oodatud on kõik õpetajad.
 • Progemine Konguta moodi

  Progemine Konguta moodi

  31. Oktoober 2016
  Siis, kui Code Week algas, olid Konguta Kooli 2. klassi õpilased muutunud üleöö õpetajateks. Noored pedagoogid olid kannatlikud ning andsid lasteaialastele nende päris esimese programmeerimise tunni.
 • Kuidas programmeerida putukat

  Kuidas programmeerida putukat

  27. Oktoober 2016
  Pisikesel elektroonilisel vidinal CodeBug on elusa putukaga sarnast nii palju, et ta mahub peopessa ära. Aga mitte ühelgi mutukal ei ole kõhu peal 25 imetillukest LED-tulukest, mis programmeerija soovi järgi põlema süttiksid.
Haridus- ja Noorteamet