17. - 21. oktoobrini toimus Haanja Koolis koodinädal, mille raames said peamiselt algklasside õpilased tutvuda programmeerimismängude ja hariduslike robotitega.
Selle aasta Robotexile on registreerunud 1132 võistkonda. Seda on rohkem kui 2016. aasta aprillis Ameerika Ühendriikides Guinnessi rekordiks kinnitatud 1075 meeskonnaga VEX Worlds`i robotivõistlusel.
HITSA tunnustuse „Digitaalselt aktiivne kool“ pälvinud 79 õppeasutustes on digitegevused kindlasti erinevad, igas koolis temale omased. Oma kogemusi tutvustavad Tartu Hiie Kooli, Roosna-Alliku Põhikooli ja Salme Põhikooli õpetajad.
Seoses koolitusmahu kasvuga otsib HITSA koolitajaid, kes on valmis läbi viima eri tasemega tehnoloogiahariduse koolitusi õpetajatele. Kandideerida saab 1. detsembrini 2016.
Kui oktoobrikuus olid algatuse "Nutitund igasse kooli!" keskmes aktiivsed Nutitunni õpetajad, kes rääkisid meile oma lugusid, siis novembris ootame gümnaasiumiõpilasi kaasa mõtlema, missugune on tuleviku kool.
Valminud on ProgeTiigri digitaalse õppevara kogumik, mille tutvustamiseks viib HITSA 1. novembrist – 15. detsembrini läbi lühikoolitusi üle Eesti. Koolitused on tasuta ning oodatud on kõik õpetajad.
Siis, kui Code Week algas, olid Konguta Kooli 2. klassi õpilased muutunud üleöö õpetajateks. Noored pedagoogid olid kannatlikud ning andsid lasteaialastele nende päris esimese programmeerimise tunni.
Pisikesel elektroonilisel vidinal CodeBug on elusa putukaga sarnast nii palju, et ta mahub peopessa ära. Aga mitte ühelgi mutukal ei ole kõhu peal 25 imetillukest LED-tulukest, mis programmeerija soovi järgi põlema süttiksid.