Kui peatselt lõppeval üleeuroopalisel Code Weekil tutvustavad õpetajad programmeerimist enamasti lastele, siis vahetult enne programmeerimisnädalat sai viis Eesti õpetajat end proovile panna ka Euroopa kolleegide koolitamisel.
Sel sügisel, 25. septembril alustab veebipõhine avatud kursus koostöös õppimise ja õpetamise kohta – mida see endast kujutab ja kuidas seda oma klassiruumis rakendada. Tasuta masskursusele (MOOC) on oodatud ka Eesti õpetajad.
21. ja 22. augustil 2017 toimub Pärnus Estonia Resort Hotel & Spa konverentsikeskuses eTwinningu suvekool, kuhu oodatakse kõiki õpetajaid, kes on 2016/2017 õppeaastal osalenud eTwinningu projektitöös.
Selgunud on 2016/17. õppeaasta eTwinningu projektivõistluse parimad tööd. Esikoha vääriliseks nimetati Võru Kreutzwaldi Kooli projekt, mis paneb noori mõtlema nutitelefoni kasulikkusest ja kahjulikkusest.
9. juunil tunnustati tänavusi eTwinningu parimaid projekte Eestis. Rääkisime eTwinningu eksperdi, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi haridustehnoloogi Meeri Sillaga rahvusvahelise koostööprogrammi eTwinningu projektidest ning populaarusest meie koolides.
4.-7. mail toimus Oslos eTwinningu seminar lasteaiaõpetajatele. Seminari teemaks oli infotehnoloogia loov kasutamine lasteaia õppetegevustes. Seminaril osales lasteaiaõpetajaid Maltalt, Rootsist, Inglismaalt, Taanist ja Norrast. Eestist osalesid Leila Lehtmets, Veera Osis ja Anneli Mõtsmees.
15. juulil kell 10:00 on kõik huvilised oodatud osa saama Küberolümpia seminarist. Seminar on eesti keeles, tasuta ja toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledžis. Ootame osalema gümnaasiumiõpilasi, õpetajaid-lektoreid, IT spetsialiste, ettevõtete juhte jt.
Kuressaare Ametikool saadab Erasmus+ programmi toel järgneva kahe aasta jooksul välisriikidesse praktikale 55 õppijat ja stažeerima 13 õpetajat ning on endiselt aktiivseimate programmis osalevate Eesti kutsekoolide hulgas.
26.-28. aprillil Serbias toimunud kontaktseminaril tutvusid erinevate Euroopa riikide õpetajad aktiivõppega ning võimalustega, kuidas aktiivset õpetamist ja õppimist oskuslikult eTwinningu projektidega siduda ja teostada. Eestist osales kolm õpetajat, kes kirjutavad lähemalt kuuldust-nähtust.
Esmaspäeval, 17. aprill 2017 kell 19.00 toimub veebiseminar, kus antakse ülevaade säravamatest eTwinningu projektidest. Veebiseminarile on väga oodatud kõik õpetajad, kes soovivad oma projekti esitada 30. aprilliks eTwinningu projektikonkursile.