eTwinningu lugu sai alguse 2005. aastal, samal aastal liitus üleeuroopalise programmiga ka 79 õpetajat Eestist. Tänaseks osaleb eTwinningus üle 3000 eesti õpetaja. Eelmisel reedel tähistas HITSA koos sajakonna eTwinningu õpetajaga programmi 10. sünnipäeva ning tunnustas tublimaid tvinnijaid.
8.-11. oktoobrini toimus Varssavis eTwinningu arenguseminar-töötuba “Loodusteadused, keskkond ja ettevõtlikkus eTwinning projektides”. Eestist osalesid õpetajad neljast koolist: Tabivere Põhikoolist, Narva Kesklinna Gümnaasiumist, Kadrina Keskkool ja Kohila Gümnaasiumist.
Kunsti- ja liikumiskuu raames oli õpetajatel võimalus tutvuda sellise põneva asjaga nagu seda on GPS-kunst. Projekti käigus lõid õpilased spordirakendusi kasutades kunstiteose.
Martna kool osales õpetaja Kairi Mustjatse eestvedamisel eTwinningu projektis “Across the Baltic Sea” koos Poola kooliga. Projekt loeti nii õnnestunuks, et sai rahvusvahelise kvaliteedimärgi, kirjutab Läänlane.
HITSA kutsub kõiki eTwinningu projektitööst huvitatud õpetajaid koolitusele, kus tutvustame valikut rakendusi nutiseadmetele, mida saab kasutada rahvusvahelises projektitöös.
26. oktoobril algab üle-eestiline uurimuslik ja mänguline loovtööprojekt Kooliruum’16, mille käigus kasutavad õpilased erinevaid meetodeid teadusest ja disainist, et uurida, milline on tänane kool ja luua visioon uuest koolist.
Täna avati kampaania „eTwinningu nädalad 2015“. Järgmise kahe nädala jooksul on võimalus tutvuda kogu teabega, mida on eTwinningu teekonna muretuks alustamiseks vaja!
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki projektõppest huvitatud õpetajaid eTwinningu koolitusele algajatele, mis toimub 9.-10. oktoobril Tallinnas Seaport hotellis. Koolitus algab reedel, 9. oktoobril kell 14.30 ja lõppeb laupäeval, 10. oktoobril kell 15.30.