Digipööre

 •  

  ITL: koolid vajavad reaalainete õpetajatest superstaare

  05. September 2018
  Kooliaasta algus tõi teravalt meediasse reaalainete õpetajate nappuse. „Üldise tööjõuturu seisu taustal on see ka igati loogiline, kuna reaalainetes tugevaid inimesi värbab meeleldi ka erasektor,“ selgitab ITL-i president Ivo Suursoo.
 • eTwinningu koolitus algajatele 12.-13. oktoobril Tartus

  eTwinningu koolitus algajatele 12.-13. oktoobril Tartus

  04. September 2018
  Koolitusel saab ülevaate eTwinningu portaali võimalustest koostööpartneri leidmiseks ning õpiprojekti läbiviimiseks. Tutvustatakse koostööks sobivaid veebivahendeid.
 • HITSA veebiseminar "Digiterad" 13. septembril

  HITSA veebiseminar "Digiterad" 13. septembril

  03. September 2018
  Veebiseminar tutvustab õpetajatele mikroõppe metoodikal põhinevat projekti "Digiterad". Kutsume kõiki digiterasid jälgima ja jagama ning koos meiega edasi arendama.
 • Pärnu Toimetulekukooli õpilastele meeldivad BeeBotid

  Pärnu Toimetulekukooli õpilastele meeldivad BeeBotid

  02. September 2018
  Robootika populaarsus meie koolides üha kasvab. Ülesannete lahendamine roboteid kasutades on sageli ainetunni osa. Tuntud on hariduslikud robotid Ozobot, BeeBot, Edison, Edware, Lego EV3. Robotid sobivad haridusliku erivajadusega (HEV) õpilastele täpselt sama hästi kui tavaklassi tundi.
 • Kutsume programmeerimisnädalal õpitubasid korraldama!

  Kutsume programmeerimisnädalal õpitubasid korraldama!

  30. August 2018
  HITSA kutsub õpetajaid, ringijuhendajaid ja teisi huvilisi programmeerimisnädalal Code Week (6.–21. oktoober 2018) lastele ja noortele vanuses 5–20 eluaastat õpitubasid korraldama.
 • Mailis Reps: tähelepanu all on alusharidus, digiõpikud ja õpetajaameti väärtustamine

  Mailis Reps: tähelepanu all on alusharidus, digiõpikud ja õpetajaameti väärtustamine

  28. August 2018
  Kooliaasta alguse pressikonverentsil rääkis minister Mailis Reps, et algaval õppeaastal on tähelepanu all alushariduse kättesaadavus ja kvaliteet, uued tasuta digiõpikud võimaldavad õpet põnevamaks muuta ning õpetajaameti väärtustamiseks antakse esmakordselt üle riiklikud hariduspreemiad.
 • Arvamusfestivalil kummutati mitmeid haridusmüüte

  Arvamusfestivalil kummutati mitmeid haridusmüüte

  24. August 2018
  Raivo Juurak teeb Õpetajate lehes kokkuvõtte Arvamusfestivalil arutelualal "Haridus 2.0" räägitust. "Uusi ja üllatavaid ideid Paide arvamusfestivalil hariduse kohta välja ei käidud, küll aga lükati ümber mitmeid haridusmüüte, mis inimeste hulgas visalt ringlevad," kirjutab Juurak.
 • Algas HITSA haridusuuenduse piloteerimise programm

  Algas HITSA haridusuuenduse piloteerimise programm

  23. August 2018
  Haridusasutused vajavad soovitusi, millest uue tehnoloogia soetamisel lähtuda. HITSA nutiklassis katsetasid õpetajad uusi tehnoloogiavahendeid, et neid hiljem oma õpilastele ja kolleegidele tutvustada.
 • Projekt "Keelesilla loomine läbi pärimuskultuuri"

  Projekt "Keelesilla loomine läbi pärimuskultuuri"

  21. August 2018
  Alushariduse õpetajaid oodatakse osalema projektis "Keelesilla loomine läbi pärimuskultuuri". Koolituste sihtrühm on Ida-Virumaa, Peipsiääre ja Mustvee valla eesti keelest erinevat emakeelt kõnelevad alushariduse töötajad. Koolitused on tasuta!
 • Haridusministeerium jätab nutiseadmete lubatavuse üle otsustamise koolidele

  Haridusministeerium jätab nutiseadmete lubatavuse üle otsustamise koolidele

  16. August 2018
  ERRi uudisteportaalis kirjutab Merilin Pärli, et Eesti haridusministeerium ei pea vajalikuks koolides nutiseadmete tunnivälist kasutamist riiklikult reguleerima hakata, nagu otsustas teha Prantsusmaa.