Targalt internetis

 • Digiturvalisus ja arvutimeedia

  Digiturvalisus ja arvutimeedia

  06. Veebruar 2017
  Turvalise interneti nädalal avaldame Koolielus TLÜ digitehnoloogiate instituudi haridustehnolooga magistriõppe tudengite mõtteid ja arvamusi digiturvalisusest: arvutimeedia, paroolid ja andmed, võrk ja turvariskid. Igal nädalapäeval uus lugu!
 • E-ohutusalased täienduskoolitused õpetajatele

  E-ohutusalased täienduskoolitused õpetajatele

  05. Veebruar 2017
  HITSA täienduskoolituste eesmärgiks on toetada haridustöötajate oskuste ning teadmiste kujunemist õpilaste digipädevuste arendamiseks. HITSA on välja töötanud neli veebipõhist kursust, mis käsitlevad internetiturvalisuse teemat ning millel saavad tasuta osaleda kõik Eesti õpetajad.
 • Täna tähistatakse üle Eesti turvalise interneti päeva

  Täna tähistatakse üle Eesti turvalise interneti päeva

  03. Veebruar 2017
  Turvalise interneti päeva tähistatakse 7. veebruaril sõnumiga „Postita targalt”. Selle raames toimuvad üritused keskenduvad teadmistele nutiseadmete ja interneti oskuslikust ja turvalisest kasutamisest, internetis käitumisest ja vajaliku informatsiooni leidmisest.
 • Veebiseminar „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades"

  Veebiseminar „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades"

  30. Jaanuar 2017
  Teisipäeval, 7. veebruaril kell 15.00–16.30 toimub veebiseminar „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades".
 •  

  Koolides toimub digioskuste küsitlus

  22. Detsember 2016
  Detsembrikuu jooksul on õpetajatel ja õpilastel üle Eesti võimalus osaleda IKT-hariduse uuringus, mis keskendub digioskuste omandamisele õppetöös.
 • Nädala äpp: Lensoo create

  Nädala äpp: Lensoo create

  12. Detsember 2016
  Lensoo Create on valge tahvli rakendus, mis toimib nii iPadis kui ka Android seadmes. Rakenduse Lensoo abil saab luua kuni viieteistminutilise videoesitluse koos heliga.
 • eTwinningu 2016. aasta parim projekt aitas noortel enesehinnangut tõsta

  eTwinningu 2016. aasta parim projekt aitas noortel enesehinnangut tõsta

  09. Detsember 2016
  eTwinningu 2016. aasta parimaks projektiks kuulutati Poola, Prantsusmaa ja Itaalia õpetajate ning õpilaste koostöös valminud projekt „Peeglike, peeglike...“, mis tegeles noorte enesehinnangu probleemidega. Rääkisime võiduprojektist Poola õpetaja Iwona Jodłowską’ga.
 • November on lapse õiguste kuu

  November on lapse õiguste kuu

  09. November 2016
  MTÜ Lastekaitse Liit tähistab igal aastal novembrit kui lapse õiguste kuud. Sel puhul viiakse läbi mitmeid üritusi nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.
 • Progemine Konguta moodi

  Progemine Konguta moodi

  31. Oktoober 2016
  Siis, kui Code Week algas, olid Konguta Kooli 2. klassi õpilased muutunud üleöö õpetajateks. Noored pedagoogid olid kannatlikud ning andsid lasteaialastele nende päris esimese programmeerimise tunni.
 • Koolielu teemaveerand: 3000 last robootika töötubades

  Koolielu teemaveerand: 3000 last robootika töötubades

  19. Oktoober 2016
  TTÜ automaatikainstituudi doktorant Kadri Umbleja on aastate jooksul juhendanud robootika töötube, kust on läbi käinud üle 3000 lapse. Kadrit köidab kõige rohkem sära lastes. Enamikul töötubalistest ei ole varasemat kokkupuudet robootikaga. Tore, kui neil on pärast tunne, et midagi uut sai tehtud.
Haridus- ja Noorteamet