eTwinningu kooli märgisega tunnustati Eestis üheksat õppeasutust. Sellise märgi saanud õppeasutused on oma aktiivse rahvusvahelise koostööga eeskujuks teistele. Tunnustus anti esmakordselt välja 2018. aastal.
Saatesari "Õpime koos" võttis jutuks eTwinningu. Saatejuhtidele rääkis tvinnimisest eTwinningu ekspert, Tartu Hiie Kooli õpetaja Mari Tõnisson. Kõik on oodatud kuulama!
92% õpetajatest usub, et eTwinningus osalemine kasvatab nende õpilaste õpimotivatsiooni ning innustab õpilasi koostööd tegema. See on vaid üks tulemus eTwinningu 2019. aasta seirearuandest.
Õpetajaid ja õpilasi oodatakse veel kuni aprillini liituma nelja erineva eTwinningu multiprojektiga, mis pakuvad õpilastele põnevaid ülesandeid ning rikastavad ainetundi.
Meeleolukal veebiseminaril „eTwinning 15!“ meenutati, kuidas rahvusvaheline veebipõhine projektitöö Eesti koolidesse jõudis ja kuidas on õpetajad eTwinningut oma töös kasutanud. Veebiseminaril osalenute kohta võib julgelt öelda – eTwinningu fännid.
15. jaanuaril kell 19 kutsume kõiki huvilisi veebiseminarile, kus teeme meeleoluka tagasivaate eTwinningu tegemistele, projektidele ja inimestele, kes on selle programmiga Eestis seotud olnud.
11. kuni 13. detsembrini 2019 toimus Viinis eTwinningu rahvusvaheline koolitus “Digital Competences and IT Didactics for teachers”. Seminaril osalesid õpetajad, kes huvituvad uutest õpetamismeetoditest ning projektõppest.
Avatud on registreerumine rahvusvahelisele seminarile, mis toimub Tallinnas Swissotellis 13.-15. veebruarini. eTwinningu seminar toob kokku õpetajad Belgiast, Norrast, Prantsusmaalt ja Eestist.
Selgunud on koolid ja projektid, mis said eTwinningu Euroopa kvaliteedimärgi 2019. Kokku said silmapaistva töö eest tunnustuse 1288 projekti üle Euroopa.
Reedel, 18. oktoobril tehti HITSA nutiklassis eTwinningu projektitööd, aga hoopis teisiti kui muidu: eestvedajateks ja otsustajateks olid õpilased, õpetajad olid pigem abijõud: kuulasid, kirjutasid üles, aitasid materjale otsida ja natuke suunasid ka.