eTwinningu kevadkampaania algab veebimänguga, milles kõik tvinnijad saavad osaleda ja auhindu võita! Osalema on oodatud igas vanuses õpilased koos õpetajaga.
Rahvusvahelise koostööprojekti eTwinningu raames kutsume õpetajaid aprillis toimuvatele väliskoolitustele, kus tutvub projektõppega ning saab uusi tutvusi rahvusvaheliste projektide läbiviimiseks.
12. jaanuaril HITSA nutiklassis toimunud eTwinningu virutaalreaalsuse seminaril said õpetajad uuest tehnoloogiast teoreetilisi ja praktilisi teadmisi. Stseen oli nagu ulmefilmist, kui kümmekond õpetajat korraga virtuaalreaalsuse prillid ette panid.
Kui lasteaiaõpetaja, haridustehnoloog, Pirita Kose Lasteaia õppealajuhataja Eve Saare algatas projekti „100 rahvamängu Eesti lastele“, oli tal mõttes väiksem asi kui see, mis praeguseks valminud on. Aga Eve Saare on asjade käiguga rahul.
eTwinningu aastakonverents toob igal aastal kokku üle pooletuhande õpetaja kõikjalt Euroopast. Tänavuse konverentsi teemaks oli kaasamine ning sisuks ühtekokku 62 töötuba. Konverentsil osalenud Eesti õpetajad jagavad Koolielu lugejatele muljeid oma lemmik töötubadest.
eTwinningu õppimisüritused on lühikesed intensiivsed veebiarutelud ja -vestlused, kus ühtlasi saadakse uusi teadmisi. Teemad on seotud pedagoogiliste aspektidega. Üritusi juhib ekspert ning need hõlmavad aktiivset tööd ja õpetajate omavahelist arutelu.
Eesti õpetajad osalesid eTwinningu rahvusvahelisel kontaktseminaril, mis toimus 19.–20. oktoobrini Austrias Burgenlandi liidumaal Podersdorfis. Seminarist võttis osa kokku 30 algklasside- ja lasteaiaõpetajat Austriast, Ungarist, Saksamaalt, Belgiast, Poolast, Tšehhist ja Eestist.
Kutseharidusele suunatud eTwinningu seminar toimus 5.–8. oktoobrini Poolas Krakovis ja keskendus ettevõtlusele. Osalejaid oli kokku 67 ning eTwinningusse panustavatest riikidest olid esindatud Austria, Belgia, Horvaatia, Küpros, Tšehhi, Eesti, Prantsusmaa, Leedu, Poola ja Hispaania.