Leheküljed

Peep Vain

Viimati täiendati kasutaja Moonika Kukk poolt

Peep Vain on omanimelise koolitusfirma Vain & Partnerid asutaja, üks omanik ja juht. Loomulikult tegeleb ta endiselt palju ka koolitamisega, kuid ettevõtjana on ta mees, kelle kogemust tasub kuulata.

See siin on innustav ja julgustav, ent kahe jalaga maa peale jääv sõnum. Peep Vain on ilmekas näide sellest, kuidas leida oma kutsumus ja seejärel ümber sellesama meelistegevuse enda ettevõte luua.

Küsimused mõtlemiseks ja arutlemiseks:

  • Millised on Sinu anded ja huvialad, mis võimaldaksid sama asja tehes ka ettevõtja olla?
  • Mida pidada silmas äripartnerite valikul? Kuidas suhtuda ettevõtte loomisesse koos sõpradega – mis on selle head ja vead?
  • Peep Vain ütleb intervjuus, et noortel ei maksa ennast ettevõtjana ühte või teise kategooriasse ära liigitada – milline peaks olema valik edasiõpingute osas, et säiliks paindlikkus tegeleda tulevikus erinevate asjadega?
  • Lisaks ütleb Peep Vain, et ei tohiks karta ebaõnnestumisi. Mida oleks võimalik õppida ühest ebaõnnestunud või pankrotistunud ettevõttest oma järgmiste firmade tarbeks?
  • Peep Vain on tuntud oma tervisliku eluviisi poolest. Kui oluline on ning milliseid riske aitab ettevõtjal maandada tervislik eluviis ning töö- ja isikliku elu tasakaal? Mida konkreetselt silmas pidada, et vältida ületöötamist?
Haridus- ja Noorteamet