Leheküljed

Madis Madalik

Viimati täiendati kasutaja Moonika Kukk poolt

Nimeks on mul Madis Madalik ja olen e-Solutions International OÜ juhataja (paremini tuntud kui esol). Tegemist minu esimese ettevõttega, mida siiani saab lugeda õnnestumiseks :)

Miks ma hakkasin ettevõtjaks?

Ettevõtjaks hakkasin eeskätt sellepärast, et midagi ISE ära teha. Ettevõtja olla tähendab, et saad oma äri käiku ise suunata ja juhtida seda NII, nagu SINA heaks arvad. Teiseks paelub kindlasti kõiki noori (k.a mind) need kasuminumbrid, mis pärast edukat majandusaastat ettevõtjale kuuluvad. Ettevõtlust võib minu meelest võrrelda ühe tsitaadiga: "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole ja saa teerajaks." - minule ei meeldinud rajal kõndida.

Miks on minu meelest hea olla ettevõtja?

Ettevõtjana oled enda idee teostaja, saad selle lõpuni viia täpselt nii, nagu sulle meeldib. Oled ise enda aja peremees - kuigi võin julgelt öelda, et ettevõtja mõtted on 24/7 äri ajamise juures! Loomulikult parim osa ettevõtluses on see, et teenid raha enda taskusse. See seletab ka loomulikult 24/7 tööaega! :)

Mida soovitan neile noortele, kes soovivad samuti ettevõtjaks hakata?

Tulevasele ettevõtjale ütleksin, et ainuke koht, kus EDU tuleb enne TÖÖD on sõnaraamat. Arvesta, et tööd tuleb teha kõvasti, aga "viljad" on magusamad ja maitsvamad kui kunagi varem. Lisaks saad oma "vilja" suuruse ise määrata.

Mida ütlen enda poolt veel julgustuseks uutele ettevõtjatele?

I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work - Thomas Edison

Kust huvilised minu ettevõtmise kohta rohkem uurida saavad?

Ettevõtte käekäigu kohta saab infot http://www.esol.ee ning http://www.time24.ee.

Haridus- ja Noorteamet