Leheküljed

Argo Linnamäe

Viimati täiendati kasutaja Moonika Kukk poolt

Olen Argo Linnamäe, osaühing Seikle Vabaks juhataja. OÜ Seikle Vabaks tegeleb loodusmatkadega, korraldab kajakimatku Läänemaa jõgedel ja mererannikul, räätsaretki soodesse ja rabadesse, linnuvaatlusmatku, GPS-orienteerumismatku, jalgsimatku, suvepäevi, kiikingu- ja vibulaskmisüritusi ja talvel tõukekelgusõite. Esialgu alustasin FIEna, sellele järgnes loomuliku jätkuna oma firma Seikle Vabaks moodustamine.

Kuidas sai minust ettevõtja?

Olen lapsepõlvest peale armastanud matkata, käisin noorte tehnikute majas skaudiringis ja muidu sõpradega retkedel. Vahepeal tegin sõjaväes karjääri, aga viimaks otsustasin teha midagi hingele ja just seda, mida kõige paremini oskan. Kõige olulisem on see, et olen oma aja ja oma asja peremees. Ise vastutan ega ole kellegi-lükata tõmmata. Nii hästi-halvasti, kui ma oma tööd teen, nii hästi-halvasti mul ka läheb.

Mis pean enda ettevõtja elu juures kõige olulisemaks ja nauditavamaks?

Nagu eelnevalt juba mainitud, siis kõige olulisem on see, et oled oma aja peremees ja teed seda tööd, mida armastad. Kes meist ei sooviks iga päev minna tööle rõõmsal meelel? Just seda võimalust pakub oma ettevõte. Mis puudutab otseselt minu ettevõtet, siis hindan seda, et töö on vaheldusrikas ja pakub võimalust liikuda vabas looduses ning seda väga erinevatel viisidel (räätsadel, jala, kajakkidega jne). Tore on kohtuda erinevate ja huvitavate inimestega (kellele matku korraldan).

 

Mida ma soovitan neile noortele, kes ka ettevõtjaks hakata tahavad?

Kõige tähtsam on julgus oma soovid täide viia. Ei maksa kohe alguses oodata suuri "pudrumägesid ja piimajõgesid", pigem tuleb kõik vaikselt ja iga asi omal ajal. Ei ole vale ka öelda, et eks iga algus on raskevõitu, kuid sihikindlus on kõige alus!

Mida ütlen uutele ettevõtjatele julgustuseks teele kaasa?

Tänapäeval on palju erinevaid võimalusi oma ettevõtlus alustamiseks ja ka palju inimesi, kes sind selles suhtes aidata saavad, tuleb nad lihtsalt ülesse leida. Nii riik kui ka mitmed omavalitsused innustavad uusi ettevõtjaid mitmete rahaliste toetustega. Ainus, mida vaja läheb on hea idee ja soov oma ideed ellu viia!

Kust huvilised minu põmnevate tegemiste ja ettevõtte kohta rohkem teada saavad?

http://www.seiklevabaks.ee

Haridus- ja Noorteamet