Leheküljed

Andres Agasild

Viimati täiendati kasutaja Moonika Kukk poolt

Olen http://markit.eu üks asutajatest ja tegevjuht alates 2003. Eelnev töö oli samuti IT valdkonnas.

Miks ma hakkasin ettevõtjaks?

Soovist luua suurepärane rahvusvaheline ettevõte. MarkIT sündis IT riistvara turu kogemusest ja rahulolematusest sellega, kuidas IT müük ja sisseostmine toimis. Meil tekkis nägemus kuidas muuta IT sisseostmist mugavamaks, odavamaks, kiiremaks ja läbipaistvamaks. Meil oli siiras soov kliendi elu paremaks muuta.

Mis mulle ettevõtja elu juures kõige enam meeldib?

Ettevõtjaks olemise juures meeldib mulle võimalus ise midagi uut luua. Suurimat naudingut pakub näha loodud ettevõttet kasvamas. Väga lahe on olla osaline protessis, kus viie inimese poolt keldrikorruse kontorinurgas alustanud projekt, keda keegi eriti ei usu, kasvab 300 miljonilise käibega ja 12 riigis töötavaks ettevõtteks.

Mida ma soovitan neile noortele, kes ka ettevõtjaks hakata tahavad?

Pole vaja kiirustada. Ettevõtjaks olemine on pigem maraton, kui sprint. Seetõttu on oluline valida just see õige, enda kirge küttev projekt või valdkond. Mulle eeskujuks olevad inimesed on loovalt, keskendunult ja kannatlikult tegelenud valdkonnaga, mis neile meeldib. Esmapilgul võib nende edu tunduda kiire, kuid iga läbimurde taga on pikajaline fokuseeritud töö.

Mida julgustavat ütlen veel enda poolt potentsiaalsetele ettevõtjatele?

Ettevõtja võib minna pankrotti, aga ta ei jää kunagi töötuks :)

Kust huvilised minu ettevõtmise kohta rohkem uurida saavad?

http://www.markit.eu

Haridus- ja Noorteamet