Leheküljed

Kadri Tulev

Viimati täiendati kasutaja Moonika Kukk poolt


Olen Kadri Tulev ja tegelen ehete tegemise ja müümisega.

Kuidas sai minust ettevõtja?

Alguses oli mul lihtsalt mõningane huvi ehete meisterdamise vastu, kui ise tehtud ehteid juba kaunike kogus kuhjus, mõtlesin, et võiks proovida neid müüa. Siis sai tehtud veebipood http://misu.ee. Alguses nägid veebisait ja ka ehted üsna algelised välja, aga tahtmist oli ja pidevalt täiustades sai Misust asja. Märtsis sai avatud Endla tänaval ka päris pood.

Mis mulle ettevõtja elu juures kõige enam meeldib?

Ettevõtjaks olemisel on kindlasti oma head ja vead, aga häid külgi on kindlasti rohkem. Ise midagi tehes, oled iseenda peremees ja kõik mis sa teed, teed iseendale. Kõik on sinu enda kasu ja arengu eesmärgil ja kui seeläbi veel teisi inimesi rõõmsaks saab teha, on ju lihtsalt super! Päris ise midagi ette võttes, on asjal hoopis teine maik kui kellegi heaks tööd rügades. Motivatsioon on kah kindlasti suurem.

Mida ma soovitan neile noortele, kes ka ettevõtjaks hakata tahavad?

Soovitan kindlasti vähemalt proovida enda andeid või mõtteid realiseerida ja mitte alla anda. Kaasake oma ideedesse teisi positiivseid ja hakkajaid inimesi, koos on kergem asju ajada. Iga asja alustamisega kaasneb mingi periood madalseisu, kui see üle elada, saate hakkama küll. Kindlasti võiks igal ettevõtmisel olla mingi lisaväärtus, mis sind teistest samalaadsetest eristab. Misu aksessuaaride poes on näiteks väike nurgake, kus saab ise ehteid meisterdada.
Soovitan kindlasti uurida ka toetuste saamise võimalust. Käed rüpes pole mõtet istuda, pidevalt tuleb teha midagi, et oma toodet müüa ja teisteke tutvustada (flaierid, bannerid, reklaamivahetus, kampaaniad jne).

Mida ütlen uutele ettevõtjatele julgustuseks teele kaasa?

Samm ettevõtjaks hakata tundub esialgu riskantne ja kulukas, ent õiged vahendid valides, säästad end suurematest riskidest. Ära tuleks kasutada kõik tutvussidemed, mis sind äri alustamisel aidata võiksid (sõbrad, sugulased, kolleegid jne). Püüa rakendada vorst vorsti vastu tehnikat, küsi teenust, pakkudes vastu mitte raha, vaid oma teenust. Nii ei pea sa pidevalt rahakoti raudasid lõksutama ja muretsema ettevõtte pankroti pärast. Ettevõtte alustamine polegi alati meeletult kulukas kui oskad õigesti küsida ja pakkuda.

Kust huvilised minu ettevõtmise kohta rohkem teada saavad?

http://www.misu.ee

Haridus- ja Noorteamet