Repositooriumide loomist püütakse koordineerida nõndanimetatud haridustehnoloogia standardite kaudu. Tegemist on reeglitega, mis üritavad korrastada ja kooskõlastada erinevate osapolte tegevust e-õppe valdkonnas. Üldisemalt on nende standardite eesmärk tagada erinevate õpisüsteemide koostöövõime:
Organisatsioone, kes selliste standardite loomisega tegelevad, on väga palju. Näiteks:
Näiteks IMS veebilehel aadressil http:/
Käesoleval hetkel on kõige enam rakendust leidnud metaandmete standard. Üheks põhjuseks on see, et metaandmete standardeid on arendatud erinevate organisatsioonide poolt:
Need standardid on põhiosas sarnased. Samas on iga järgmine standard eelmise edasiarendus. Metaandmete standardeid on pikema aja vältel (viimase 10 aasta jooksul) juurutatud. Seetõttu on kujunenud välja antud standardiga seotud head tavad ja edukad kasutusnäited. Teiste haridustehnoloogia standardite rakendamine ole täna veel nii massiline.
Antud kursusel keskendutakse IMS LOM metaandmete spetsifikatsiooni ning selle edasiarenduse LRE LOM tutvustamisele. IMS LOM tugineb IEEE LOM standardil, kuid kahjuks on IEEE standardid kättesaadavad vaid raha eest. IMS seevastu on teinud kõik oma spetsifikatsioonid väga põhjalikul moel kõikidele huvilistele interneti vahendusel kättesaadavaks. IMS LOM on siiski vaid raamistik metaandmete kirjeldamiseks. Konkreetsemaid kasutusjuhendeid pakub LRE (Learning Resourve Excange) keskkonna jaoks loodud LOM edasiarendus (Application Profile).
Teised olulised spetsifikatsioonid, mida käesoleval kursusel tutvustatakse, on seotud ropositooriumide omavahelise ühenduse loomisega:
Tere! / fire.eun.org/ LREMAPv4p0.pdf ei tööta.
LRE LOM juures toodud link http:/
Tervisi,
Külli
Lingi tekst on küll õige, aga selle kirjeldamisel oli kaasatud mingi nähtamatu sümbol, mis asja ära rikkus. Link on nüüd partandatud. Õige link on muidu http:/ / fire.eun.org/ LREMAPv4p0.pdf